✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Product Number | 2000050233500961 |
| Brand | OMEGA (Omega) |
| Product Name | Speedmaster Chronograph 38mm Shell |
| Product Name (English) | Speedmaster Automatic |
| Model Number | 3802.70.56 |
| Material | SS/Leather |
| Case Material | Stainless Steel |
| Belt Material | Leather |
| Movement | Automatic |
| Weight | 64.9g |
| Case Diameter (H) | Approx. 38mm |
| Case Diameter (W) | Approx. 38mm |
| Dial | White Shell |
| Warranty | 3-month in-house warranty |
| Maintenance | Polished |
| Condition | Rank A |
| Reference Price | 363,000 JPY |
| Product Description |
| Omega's representative popular series, "Speedmaster Date." Vivid white shell dial. A rare gem. |
| Product Condition |
| Beautiful item. Band is in good condition. |
| Product # | 2000050233500961 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.