✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Item Number | 2000058239400126 |
| Brand | OMEGA (Omega) |
| Product Name | Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 38.5mm Good Planet |
| Product Name (English) | Seamaster Aqua Terra Good Planet |
| Model Number | 231.92.39.21.04.001 |
| Material | Titanium / Leather |
| Case Material | Titanium |
| Strap Material | Alligator |
| Movement | Automatic |
| Weight | 61.1g |
| Case Diameter (H) | Approximately 38.5mm |
| Case Diameter (W) | Approximately 38.5mm |
| Dial | White |
| Accessories | Guarantee Certificate |
| Guarantee Details | 3-month in-house guarantee |
| Condition | SA Rank |
| Reference Price | 814,000 yen |
| Product Description |
| Designed to commemorate the partnership between Omega and the GoodPlanet Foundation, the "Seamaster Aqua Terra 'Good Planet'" is a model born from the fusion of innovative watchmaking technology and a passion for environmental conservation. |
| Product Condition |
| Excellent condition. The strap is unused. Skeleton back. |
| Product # | 2000058239400126 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.