
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Item Number | 2000057239400035 |
| Brand | OMEGA (Omega) |
| Product Name | Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 30mm |
| Product Name (English) | Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial Chronometer 30MM |
| Model Number | 231.20.30.20.06.003 |
| Material | K18PG/SS |
| Case Material | Gold/Steel |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 96.9g |
| Case Diameter (H) | Approximately 30mm |
| Case Diameter (W) | Approximately 30mm |
| Wrist Circumference (approx. cm) | Approximately 16.5cm |
| Dial | Gray |
| Guarantee Date | September 2018 |
| Accessories | Box, Guarantee Certificate |
| Warranty Details | Our company 3-month warranty |
| Maintenance | Polished |
| Condition | SA Rank |
| Reference List Price | 726,000 Yen |
| Product Description |
| The 'Aqua Terra' features an elegant and simple design that can be used in any scene. It uses highly visible arrow hands and is fashionable and sporty. The dial has a stripe pattern with a modified design. |
| Product Condition |
| Excellent condition. Skeleton case back. |
| Product # | 2000057239400035 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.