
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Item Number | 2000146233500264 |
| Brand | LOUIS VUITTON (Louis Vuitton) |
| Product Name | Tambour Chronograph Automatic 41mm |
| Product Name (English) | Tambour Chronograph Automatic |
| Model Number | Q1121 |
| Material | SS/leather |
| Case Material | Stainless Steel |
| Belt Material | Leather |
| Movement | Automatic |
| Weight | 92.8g |
| Case Diameter (H) | Approximately 41mm |
| Case Diameter (W) | Approximately 41mm |
| Dial | Brown |
| Guarantee Date | November 2002 |
| Accessories | Box, Guarantee Certificate |
| Warranty Details | Our company's 3-month warranty |
| Maintenance | Serviced |
| Condition | A Rank |
| Reference Price | 803,000 Yen |
| Product Description |
| Louis Vuitton's flagship model "Tambour." Equipped with chronograph and date functions, it is a watch that excels in both design and functionality. It can be worn with any style. |
| Product Condition |
| Excellent condition. The band shows signs of use due to being a used item. |
| Product # | 2000146233500264 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.