✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000065233501329 |
| ブランド | CARTIER (カルティエ) |
| 商品名 | パンテール ドゥ カルティエ ウォッチ SM |
| 商品名(英) | Panthere De Cartier Watch |
| 型 番 | WSPN0006 |
| 素 材 | SS |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | ステンレス |
| ムーブメント | クォーツ |
| 重 量 | 46.6g |
| ケース径(H) | 約30mm |
| ケース径(W) | 約23mm |
| 腕周(約cm) | 約14.5cm |
| 文字盤 | ホワイト |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 836,000円 |
| 商品説明 |
| カルティエ「パンテール ドゥ カルティエ」SM(WSPN0006)。80年代のアイコンが現代的に蘇った復刻モデルです。抜群のフィット感を誇るしなやかなブレスレットは、まるでジュエリーのような着け心地。鏡面仕上げのステンレスとスクエアケースが洗練された輝きを放ち、女性の手元を優美に演出する永久定番です。 |
| 商品状態 |
| 極美品。 |
| Product # | 2000065233501329 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.