
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000129233500220 |
| ブランド | JAEGER-LECOULTRE (ジャガー・ルクルト) |
| 商品名 | レベルソ トリビュート ムーン ウォッチ |
| 商品名(英) | Reverso Tribute Moon |
| 型 番 | Q3958420/216.8.D3 |
| 素 材 | SS/革 |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | アリゲーター |
| ムーブメント | 手巻 |
| 重 量 | 91.8g |
| ケース径(H) | 約49mm |
| ケース径(W) | 約29mm |
| 文字盤 | シルバー/ブルー |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 商品説明 |
| ジャガー・ルクルトを代表する人気モデル「レベルソ」。1931年に製造されたオリジナルモデルからインスピレーションを得て、デュオのコンセプトを採用したムーブメントは、2つの時間帯が配された2つのダイヤルを作動させています。Q3958420/216.8.D3 |
| 商品状態 |
| 極美品。バンドの状態は良好です。 |
| Product # | 2000129233500220 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.