
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000127233500188 |
| ブランド | Breguet (ブレゲ) |
| 商品名 | マリーン2 クロノグラフ |
| 商品名(英) | Marine Chronograph 5827 |
| 型 番 | 5827BR/Z2/5ZU |
| 素 材 | K18PG/ラバー |
| ケース素材 | ピンクゴールド |
| ベルト素材 | ラバー |
| ムーブメント | 自動巻 |
| 重 量 | 183.4g |
| ケース径(H) | 約42mm |
| ケース径(W) | 約42mm |
| 文字盤 | グレー |
| 保証書日付 | 2019年07月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 商品説明 |
| ブレゲの人気のスポーツライン「マリーン2」。ピンクゴールドを使用し、クロノグラフ機能を搭載した高級感あるデザインです。2018年の生産終了(廃番)により流通が少なくなっておりますが、こちらは2019年7月国内正規店購入の保証書が付属しており希少な高年式の良個体となっております。 |
| 商品状態 |
| 極美品。裏スケルトン。K18PG製バックル。国内購入品です。 |
| Product # | 2000127233500188 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.