
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000131233500578 |
| ブランド | ZENITH (ゼニス) |
| 商品名 | クロノマスター エルプリメロ ウォッチ 42mm |
| 商品名(英) | Chronomaster El Primero 42mm |
| 型 番 | 24.2041.400/01.R576 |
| 素 材 | セラミナイズドアルミニウム/ラバー |
| ベルト素材 | ラバー |
| ムーブメント | 自動巻 |
| 重 量 | 83.7g |
| ケース径(H) | 約42mm |
| ケース径(W) | 約42mm |
| 文字盤 | ブラック |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| 程 度 | Aランク |
| 参考定価 | 1,017,500円 |
| 商品説明 |
| 2017年バーゼルワールドで発表された“クロノマスター”の新作が入荷致しました。ゼニス独自の技術により格段に硬度を増した新素材「ブラックセラミナイズドアルミニウム」製ケースにラバーストラップが組み合わされたスポーティな1本です。 |
| 商品状態 |
| 極美品。裏スケルトン。 |
| Product # | 2000131233500578 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.