
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000159233500065 |
| ブランド | Van Cleef & Arpels (ヴァン クリーフ & アーペル) |
| 商品名 | アルハンブラウォッチ シェル |
| 商品名(英) | Alhambra Watch |
| 型 番 | 122974 |
| 素 材 | K18YG |
| ケース素材 | イエローゴールド |
| ベルト素材 | サテン |
| ムーブメント | クォーツ |
| 重 量 | 21.0g |
| ケース径(H) | 約24mm |
| ケース径(W) | 約24mm |
| 文字盤 | ホワイトシェル |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | Aランク |
| 参考定価 | 1,597,200円 |
| 商品説明 |
| ヴァンクリ-フらしい高級感漂う上品なドレスウォッチです。カジュアル・フォーマル両方でお使いいただけます。 |
| 商品状態 |
| 美品。 |
| Product # | 2000159233500065 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.