✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Product Number | 2000157233502670 |
| Brand | Swatch |
| Product Name | Omega x Swatch Bioceramic Moonswatch Mission to Mars |
| Product Name (English) | OMEGA×SWATCH MISSION TO MARS |
| Model Number | SO33R100 |
| Material | Bioceramic/Nylon |
| Movement | Quartz |
| Weight | 29.3g |
| Case Diameter (H) | Approx. 42mm |
| Case Diameter (W) | Approx. 42mm |
| Dial | White |
| Warranty Date | March 2023 |
| Accessories | Box, Warranty Card |
| Warranty Details | Internal 3-month warranty |
| Condition | Rank SA |
| Reference List Price | 41,800 yen |
| Product Description |
| The BIOCERAMIC MOONSWATCH is a collaboration between OMEGA and Swatch. Designed with the concept of 11 planets, the lineup includes 11 types featuring vivid colors such as green, yellow, and pink. |
| Product Condition |
| Mint condition. |
| Product # | 2000157233502670 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.