✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Product Number | 2000053233501724 |
| Brand | Swatch (Swatch) |
| Product Name | Omega × Swatch Bioceramic MoonSwatch Mission to Earth - Lava |
| Product Name (English) | Swatch Moonswatch Bioceramic MISSION ON EARTH - LAVA |
| Model Number | SO33O100 |
| Material | Bioceramic/Nylon |
| Case Material | Bioceramic |
| Strap Material | Nylon |
| Movement | Quartz |
| Weight | 29.7g |
| Case Diameter (H) | Approximately 42mm |
| Case Diameter (W) | Approximately 42mm |
| Dial | Black |
| Guarantee Date | March 2025 |
| Accessories | Box Guarantee Card |
| Warranty Details | Our company's 3-month warranty |
| Condition | SA Rank |
| Reference List Price | 41,800 yen |
| Product Description |
| OMEGA and Swatch have collaborated to create the BIOCERAMIC MOONSWATCH. Designed with the concept of 11 planets, it features a lineup of 11 types including vibrant colors such as green, yellow, and pink. |
| Product Condition |
| Excellent condition. |
| Product # | 2000053233501724 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.