✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000133233502156 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | グランドセイコー スプリングドライブ GMT 44mm スポーツコレクション |
| 商品名(英) | Grand Seiko Spring Drive |
| 型 番 | SBGE215/9R66-0AF0 |
| 素 材 | チタン |
| ケース素材 | チタン |
| ベルト素材 | チタン |
| ムーブメント | スプリングドライブ |
| 重 量 | 121.7g |
| ケース径(H) | 約44mm |
| ケース径(W) | 約44mm |
| 腕周(約cm) | 約21.5cm |
| 文字盤 | ブラック |
| 保証書日付 | 2019年11月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 1,001,000円 |
| 商品説明 |
| 機械式時計に用いられるぜんまいを動力源としながらクオーツ式時計と同等の高精度を可能にした第三の機構「スプリングドライブ」に、GMT表示機能を備えたモデルです。硬質な透明感、奥行き、深みが表現されたサファイアガラスを用いた回転ベゼルと、精悍な黒いダイヤルに映える赤いGMT針は、ステンレススチールモデルのデザインを受け継いでいます。SBGE215/9R66-0AF0 |
| 商品状態 |
| 極美品。 |
| Product # | 2000133233502156 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.