✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000133239400060 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | グランドセイコー スプリングドライブ GMT 44.5mm スポーツコレクション |
| 商品名(英) | Grand Seiko Spring Drive |
| 型 番 | SBGE307/9R66-0BT0 |
| 素 材 | チタン |
| ケース素材 | チタン |
| ベルト素材 | チタン |
| ムーブメント | スプリングドライブ |
| 重 量 | 152.1g |
| ケース径(H) | 約50mm |
| ケース径(W) | 約44.5mm |
| 腕周(約cm) | 約20.5cm |
| 文字盤 | ホワイト |
| 保証書日付 | 2024年08月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 1,529,000円 |
| 商品説明 |
| 1960年の誕生以来、グランドセイコーは百獣の王と称される「獅子」をブランドシンボルとしてきました。凛々しさと猛々しさを併せ持つその獅子の威厳を体現させるべく、このモデルでは、前足や爪、たてがみを想起させる屈強な外装を採用し、シャイニーホワイトのダイヤルに、赤褐色のGMT針がさりげなくその存在感を主張しています。 |
| 商品状態 |
| 美品。裏スケルトン。 |
| Product # | 2000133239400060 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.