✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000133233502160 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | グランドセイコー クォーツ 40mm アイスブルー 販売店限定70本 |
| 商品名(英) | Grand Seiko Mens Sport Collection |
| 型 番 | SBGV249/9F82-0AM0 |
| 素 材 | SS |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | ステンレス |
| ムーブメント | クォーツ |
| 重 量 | 143.3g |
| ケース径(H) | 約40mm |
| ケース径(W) | 約40mm |
| 腕周(約cm) | 約20.5cm |
| 文字盤 | アイスブルー |
| 保証書日付 | 2020年03月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 商品説明 |
| サンレイ仕上げのダイヤルは清廉な印象を受けるアイスブルーカラー。スチール秒針とブランドロゴのブルーとの濃淡が美しいです。丁寧な多面カットを施されたインデックスと時分針が、シンプルなダイヤルデザインの中できらりと輝きます。SBGV249(9F82-0AM0) |
| 商品状態 |
| 極美品。 |
| Product # | 2000133233502160 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.