✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000133233502136 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | グランドセイコー メンズ時計 クォーツ ブラウン |
| 商品名(英) | Grand Seiko Quartz |
| 型 番 | SBGX073/9F62-0AB0 |
| 素 材 | SS |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | ステンレス |
| ムーブメント | クォーツ |
| 重 量 | 137.1g |
| ケース径(H) | 約37mm |
| ケース径(W) | 約37mm |
| 腕周(約cm) | 約20.5cm |
| 文字盤 | ブラウン |
| 保証書日付 | 2014年04月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 商品説明 |
| グランドセイコー「SBGX073」。色気のあるブラウン文字盤に外周のシルバーカラーが精悍な印象を与える、生産終了の人気クォーツモデルです。年差±10秒という驚異の高精度を誇る名機「9Fキャリバー」を搭載し、37mmのケースサイズが日常使いに最適。中古市場でも注目度が高く、一生モノとしておすすめの逸品です。 |
| 商品状態 |
| 極美品。 |
| Product # | 2000133233502136 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.