✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000133233502153 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | グランドセイコー メカニカル ハイビート36000 40mm |
| 商品名(英) | Grand Seiko Mens |
| 型 番 | SBGH013/9S85-00F0 |
| 素 材 | SS/革 |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | レザー |
| ムーブメント | 自動巻 |
| 重 量 | 85.0g |
| ケース径(H) | 約40mm |
| ケース径(W) | 約40mm |
| 文字盤 | アイボリー |
| 保証書日付 | 2015年10月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 671,000円 |
| 商品説明 |
| グランドセイコー「メカニカルハイビート36000」。温かみのあるアイボリー文字盤に、鮮やかなブルースチール秒針が美しく映える生産終了の名作です。毎時36000振動の高精度を誇る傑作キャリバーを搭載し、上質なレザーベルトがクラシカルな大人の気品を演出。中古市場でも根強い人気を誇るおすすめの逸品です。 |
| 商品状態 |
| 極美品。裏スケルトン。バンドの状態は良好です。 |
| Product # | 2000133233502153 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.