
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Item Number | 2000001233500401 |
| Brand | ROLEX |
| Product Name | Sky-Dweller Watch Jubilee |
| Product Name (English) | Sky Dweller |
| Model Number | 336933 |
| Material | K18YG/SS |
| Case Material | Gold/Steel |
| Belt Material | Gold/Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 192.1g |
| Case Diameter (H) | Approx. 42mm |
| Case Diameter (W) | Approx. 42mm |
| Wrist Circumference (Approx. cm) | Approx. 18.5cm |
| Dial | Black |
| Warranty Date | August 2023 |
| Accessories | Box, Warranty Card |
| Warranty Details | In-house 3-month warranty |
| Maintenance | Polished |
| Condition | Rank SA |
| Reference List Price | 3,577,200 Yen |
| Product Description |
| The "Sky-Dweller" announced in 2023, featuring a Jubilee bracelet. It is equipped with the fully in-house manufactured movement "Cal. 9002". The GMT disk in the center of the dial is eye-catching. Unlike the GMT-Master, the disk rotates, allowing the second time zone (home time) to be read from the red inverted triangle marker. Equipped with the fully in-house manufactured movement Caliber "9002". |
| Product Condition |
| Mint condition. Rehaut engraving. Random serial. |
| Product # | 2000001233500401 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.