✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Product Number | 2000043233500713 |
| Brand | ROLEX (Rolex) |
| Product Name | Oyster Perpetual 26 Ladies Watch |
| Product Name (English) | Oyster Perpetual 26 |
| Model Number | 176200 (Random) |
| Material | SS |
| Case Material | Stainless Steel |
| Belt Material | Stainless Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 70.2g |
| Case Diameter (H) | Approx. 26mm |
| Case Diameter (W) | Approx. 26mm |
| Wrist Circumference (Approx. cm) | Approx. 16.5cm |
| Dial | White |
| Warranty Date | July 2020 |
| Accessories | Box, Warranty Card |
| Warranty Details | 3-month in-house warranty |
| Maintenance | Polished |
| Condition | SA Rank |
| Product Description |
| The "Oyster Perpetual" from Rolex pursues the fundamental functions of a watch with its simple three-hand design. Its sophisticated design can be used regardless of style. Oyster bracelet specification. |
| Product Condition |
| Excellent condition. Roulette engraving. Random serial number. Purchased domestically. |
| Product # | 2000043233500713 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.