✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000104233500088 |
| ブランド | PANERAI (パネライ) |
| 商品名 | ラジオミール トレ ジョルニ 45mm |
| 商品名(英) | Radiomir tre giorni |
| 型 番 | PAM01350 |
| 素 材 | SS/革 |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | レザー |
| ムーブメント | 手巻 |
| 重 量 | 124.1g |
| ケース径(H) | 約45mm |
| ケース径(W) | 約45mm |
| 文字盤 | ベージュ |
| 保証書日付 | 2024年03月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| 程 度 | Aランク |
| 参考定価 | 1,133,000円 |
| 商品説明 |
| ラジオミールはルミノールと並んで人気を博するパネライの代表的コレクション。「トレ ジョルニ」はイタリア語で3日間の意味となり、その名の通り約3日間のパワーリザーブを持つ手巻きムーブメント「P.6000キャリバー」を搭載。また文字盤にも退色した様なエイジド加工が施されアンティークモデルを彷彿とさせる雰囲気のあるモデルに仕上がっています。 |
| 商品状態 |
| 美品。バンドはダメージ加工です。Z番。 |
| Product # | 2000104233500088 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.