✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000149233500295 |
| ブランド | HERMES (エルメス) |
| 商品名 | Hウォッチ ロンド メンズ時計 |
| 商品名(英) | H Watch Round |
| 型 番 | HR1.710 |
| 素 材 | SS |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | ステンレス |
| ムーブメント | クォーツ |
| 重 量 | 117.8g |
| ケース径(H) | 約40mm |
| ケース径(W) | 約40mm |
| 腕周(約cm) | 約19.5cm |
| 文字盤 | ブラック |
| 保証書日付 | 2012年09月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 商品説明 |
| エルメス「Hウォッチ ロンド」。ブランドを象徴する「H」モチーフに丸みを持たせた、上品で柔らかいフォルムが魅力のメンズ向けクォーツモデルです。美しいギョーシェ文字盤と上質なレザーベルトが手元に大人の気品を演出。ビジネスからカジュアルまで幅広く活躍し、中古市場でも高い人気を誇るおすすめの逸品です。 |
| 商品状態 |
| 極美品。 |
| Product # | 2000149233500295 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.