| Item Number | 2000002233501280 |
| Brand | ROLEX |
| Product Name | Cosmograph Daytona Watch |
| Product Name (English) | Cosmograph Daytona |
| Model Number | 126503 |
| Material | K18YG/SS |
| Case Material | Gold/Steel |
| Belt Material | Gold/Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 164.4g |
| Case Diameter (H) | Approx. 40mm |
| Case Diameter (W) | Approx. 40mm |
| Wrist Circumference (Approx. cm) | Approx. 19.5cm |
| Dial | White |
| Warranty Date | April 2025 |
| Accessories | Box, Warranty Card |
| Warranty Details | In-house 3-month warranty |
| Maintenance | Polished |
| Condition | Rank SA |
| Reference List Price | 3,553,000 yen |
| Product Description |
| This is the new model of the Daytona, a model that boasts immense popularity among Rolex's sports collections. The combination body of stainless steel and yellow gold exudes a sense of luxury. |
| Product Condition |
| Mint condition. Rehaut engraving. Random serial. |
| Product # | 2000002233501280 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.