✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000103233500874 |
| ブランド | PANERAI (パネライ) |
| 商品名 | ルミノール クアランタ カーボテック 40mm グリーン |
| 商品名(英) | Luminor Quaranta Carbotech |
| 型 番 | PAM01526 |
| 素 材 | カーボン/ラバー |
| ケース素材 | カーボン |
| ベルト素材 | ラバー |
| ムーブメント | 自動巻 |
| 重 量 | 74.6g |
| ケース径(H) | 約40mm |
| ケース径(W) | 約40mm |
| 文字盤 | グリーン |
| 生産年 | 2024年 |
| 保証書日付 | 2024年09月 |
| 付属品 | 箱 保証書 バンド |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 2,068,000円 |
| 商品説明 |
| ルミノール クアランタは、パネライのアイコンであるルミノールを、現代的なサイズ感で再解釈した、全く新しいコレクションです。 2020年の登場以来、その洗練されたデザインと汎用性の高さで、人気を博しています。 |
| 商品状態 |
| 極美品。AA番。 |
| Product # | 2000103233500874 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.