✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000132233500670 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | プロスペックス ダイバー スキューバ 1970 メカニカル ダイバーズ |
| 商品名(英) | Prospex DIVER SCUBA |
| 型 番 | SBDX047/8L35-01G0 |
| 素 材 | SS |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | ステンレス |
| ムーブメント | 自動巻 |
| 重 量 | 177.7g |
| ケース径(H) | 約49.3mm |
| ケース径(W) | 約44mm |
| 腕周(約cm) | 約19.5cm |
| 文字盤 | グレー |
| 付属品 | 箱 保証書 2駒 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| 程 度 | Aランク |
| 参考定価 | 385,000円 |
| 商品説明 |
| オリジナルモデルのダイヤルカラーを表現したレギュラーモデル。ダイヤルカラーには1970年のオリジナルモデルに近いチャコールグレー色を採用し、よりモダンな雰囲気を醸し出します。 |
| 商品状態 |
| 美品。2駒はピンが無いため付けられません。 |
| Product # | 2000132233500670 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.