✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000132233500662 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | アストロン ネクスター GPS衛星電波時計 |
| 商品名(英) | Astron Nexter |
| 型 番 | SBXD026/3X62-0AE0 |
| 素 材 | チタン |
| ケース素材 | チタン |
| ベルト素材 | チタン |
| ムーブメント | ソーラー電波 |
| 重 量 | 95.6g |
| ケース径(H) | 約42mm |
| ケース径(W) | 約42mm |
| 腕周(約cm) | 約19cm |
| 文字盤 | ブラック |
| 保証書日付 | 2024年12月 |
| 付属品 | 箱 保証書 1駒 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| 程 度 | Aランク |
| 参考定価 | 275,000円 |
| 商品説明 |
| セイコー アストロンより、ブランドネームのルーツである天体からインスピレーションを得たモデルです。ダイヤルベースには惑星の表面のような細かい砂目調の新パターンが使用されており、シンプルながら奥深い印象を与えてくれています。SBXD026/3X62-0AE0。 |
| 商品状態 |
| 若干の使用感はありますが、全体的にきれいな商品です。1駒はピンがないため付けられません。 |
| Product # | 2000132233500662 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.