✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000133239000060 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | グランドセイコー メカニカル ハイビート36000 GMT 44mm スポーツコレクション |
| 商品名(英) | Sport Collection GMT Mechanical High Beat 36000 |
| 型 番 | SBGJ239/9S86-00K0 |
| 素 材 | SS/革 |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | レザー |
| ムーブメント | 自動巻 |
| 重 量 | 122.6g |
| ケース径(H) | 約44mm |
| ケース径(W) | 約44mm |
| 文字盤 | グリーン |
| 保証書日付 | 2023年01月 |
| 付属品 | 箱 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 869,000円 |
| 商品説明 |
| 外乱に強く携帯時の高精度を実現した自動巻メカニカルハイビート36000ムーブメントの性能はそのままに、GMT機能を付加したキャリバー9S86搭載モデルです。回転ベゼルの表面には、リング形状にくり抜いた質感の高いサファイアガラスを採用し、硬質な透明感と奥行き、深みを表現しています。SBGJ239/9S86-00K0 |
| 商品状態 |
| 極美品。 |
| Product # | 2000133239000060 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.