✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000133233502119 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | グランドセイコー GMT クォーツ 39mm スポーツコレクション |
| 商品名(英) | Grand Seiko Sport Collection |
| 型 番 | SBGN029/9F86-0AK0 |
| 素 材 | SS |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | ステンレス |
| ムーブメント | クォーツ |
| 重 量 | 152.4g |
| ケース径(H) | 約39mm |
| ケース径(W) | 約39mm |
| 腕周(約cm) | 約20.5cm |
| 文字盤 | ネイビー |
| 付属品 | 箱 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 506,000円 |
| 商品説明 |
| 究極のクオーツを目指して開発された「キャリバー9F86」を搭載しており、本格的なスポーツデザインでありながら、スマートさを実感できるモデルです。「時差修正機能」で、時差のある地域の時刻に合わせるときに、時計を止めずに時針のみを修正できるので、クオーツ時計の高い精度を失うことがありません。SBGN029/9F86-0AK0 |
| 商品状態 |
| 極美品。 |
| Product # | 2000133233502119 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.