✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000132233500657 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | ガランテGMT ニューゲーム ヴィクター 44mm ダイヤサークル 世界限定50本 |
| 商品名(英) | GARANTE GMT |
| 型 番 | SBLM008/8L36-00D0 |
| 素 材 | K18PG/SS/革 |
| ケース素材 | ゴールド/スチール |
| ベルト素材 | レザー |
| ムーブメント | スプリングドライブ |
| 重 量 | 150.4g |
| ケース径(H) | 約44mm |
| ケース径(W) | 約44mm |
| 文字盤 | ブラウン |
| 付属品 | 箱 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 商品説明 |
| 機械式時計の複雑な仕組みとクォーツの高精度を兼ね揃えたセイコー独自の次世代キャリバー“自動巻きスプリングドライブ”を搭載したモデルです。新たなデザインとテクノロジーの融合GALANTE〈ガランテ〉は、イタリア語で「女性に対して紳士的に振る舞う」、「女性の気を惹く」という意味を持っており、男性だけでなく女性をも魅了するプレミアムウォッチブランドへの思いを込めてデザインされています。 |
| 商品状態 |
| 極美品。バンドの状態は良好です。 |
| Product # | 2000132233500657 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.