✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000132233500669 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | ブライツ フライト エキスパート ソーラー電波時計 |
| 商品名(英) | BRIGHTZ |
| 型 番 | SAGA235/8B63-0AB0 |
| 素 材 | チタン |
| ケース素材 | チタン |
| ベルト素材 | チタン |
| ムーブメント | ソーラー電波 |
| 重 量 | 89.0g |
| ケース径(H) | 約43mm |
| ケース径(W) | 約43mm |
| 腕周(約cm) | 約19.5cm |
| 文字盤 | ブラック |
| 付属品 | 箱 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 110,000円 |
| 商品説明 |
| セイコーが誇る先端技術と匠の技により、使うほどに満足感の高まる確かな性能や快適な使い心地が、自分らしいスタイルを大切にする方の個性を引き出します。SAGA235/8B63-0AB0 |
| 商品状態 |
| 極美品。 |
| Product # | 2000132233500669 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.