| 商品番号 | 2000031233500054 |
| ブランド | ROLEX (ロレックス) |
| 商品名 | デイデイト ウォッチ ダイヤベゼル シェル パヴェダイヤ文字盤 |
| 商品名(英) | Day-Date 36 Diamond-Paved |
| 型 番 | 18388NMR(E) |
| 素 材 | K18YG |
| ケース素材 | イエローゴールド |
| ベルト素材 | イエローゴールド |
| ムーブメント | 自動巻 |
| 重 量 | 139.1g |
| ケース径(H) | 約36mm |
| ケース径(W) | 約36mm |
| 腕周(約cm) | 約18cm |
| 文字盤 | ダイヤ |
| 付属品 | 箱 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 商品説明 |
| ロレックスのドレスウォッチの最高峰「デイデイト」。イエローゴールドを贅沢に使用し、ベゼルとラグ、文字盤に純正ダイヤを使用した贅沢な逸品です。 |
| 商品状態 |
| 極美品。E番。メーカー純正ダイヤ(メーカー確認済み)。 |
| Product # | 2000031233500054 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.