✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000081233500067 |
| ブランド | CARTIER (カルティエ) |
| 商品名 | タンクフランセーズMM ウォッチ |
| 商品名(英) | Tank Francaise MM |
| 型 番 | W5000356 |
| 素 材 | K18YG/革 |
| ケース素材 | イエローゴールド |
| ベルト素材 | レザー |
| ムーブメント | クォーツ |
| 重 量 | 37.2g |
| ケース径(H) | 約31mm |
| ケース径(W) | 約25mm |
| 文字盤 | ホワイト |
| 付属品 | 箱 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | Aランク |
| 商品説明 |
| カルティエを代表する人気モデル“タンクフランセーズ”のユニセックスモデルです。イエローゴールドに革ベルトを合わせた、シンプルかつ上品なモデルです。 |
| 商品状態 |
| 美品。バンドの状態はUSED品のために使用感が見られます。K18YG製尾錠。 |
| Product # | 2000081233500067 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.