✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Item Number | 2000072233500574 |
| Brand | CARTIER (Cartier) |
| Product Name | Pasha C Big Date Watch |
| Product Name (English) | Pasha C Big Date |
| Model Number | W31053M7 |
| Material | SS |
| Case Material | Stainless Steel |
| Band Material | Stainless Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 119.6g |
| Case Diameter (H) | Approximately 35mm |
| Case Diameter (W) | Approximately 35mm |
| Wrist Circumference (approx. cm) | Approximately 19cm |
| Dial | Black |
| Accessories | Box |
| Warranty Details | 3-month in-house warranty |
| Maintenance | Serviced |
| Condition | A Rank |
| Reference Price | 523,600 yen |
| Product Description |
| Popular Cartier 'Pasha C' series. Features a large date display with a Big Date. The highly visible round case makes it stylish and suitable for any scene. |
| Product Condition |
| Excellent condition. |
| Product # | 2000072233500574 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.