
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000177233500032 |
| ブランド | Blancpain (ブランパン) |
| 商品名 | ヴィルレ ウルトラスリム ウォッチ 33mm |
| 商品名(英) | Villeret Ultra Slim Automatic |
| 型 番 | 0021-1418-55 |
| 素 材 | K18YG/革 |
| ケース素材 | イエローゴールド |
| ベルト素材 | アリゲーター |
| ムーブメント | 手巻 |
| 重 量 | 21.3g |
| ケース径(H) | 約33mm |
| ケース径(W) | 約33mm |
| 文字盤 | ホワイト |
| 付属品 | 箱 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 商品説明 |
| ヴィルレはブランパンの美意識を詰め込んだ渾身のドレスウォッチコレクション。時代から時代へ、職人から職人へと継承されてきた伝統のデザインコードが、このコレクションを特別なものにしています。紳士淑女の腕元に相応しい品格溢れるコレクションです。 |
| 商品状態 |
| 極美品。裏スケルトン。バンドの状態は良好です。 |
| Product # | 2000177233500032 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.