✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000176233500171 |
| ブランド | PIAGET (ピアジェ) |
| 商品名 | ミスプロトコール ダイヤラグ |
| 商品名(英) | Miss Protocole |
| 型 番 | 5222 |
| 素 材 | K18WG/革 |
| ケース素材 | ホワイトゴールド |
| ベルト素材 | レザー |
| ムーブメント | クォーツ |
| 重 量 | 36.1g |
| ケース径(H) | 約25mm |
| ケース径(W) | 約18mm |
| 腕周(約cm) | 約14.5cm |
| 文字盤 | シルバー |
| 付属品 | バンド×4 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | Aランク |
| 商品説明 |
| 国際儀礼・外交儀礼という意を持つ、「ミスプロトコール」。1963年に発表されたピアジェの中でもラグジュアリーテイストが溢れるハイクラス シリーズです。 |
| 商品状態 |
| 若干の使用感はありますが、全体的にきれいな商品です。バンドの状態は良好です。 |
| Product # | 2000176233500171 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.