✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Product Number | 2000048239400013 |
| Brand | ROLEX |
| Product Name | Oyster Perpetual 34 Watch Beige |
| Product Name (English) | Oyster Perpetual 34 |
| Model Number | 124200 |
| Material | SS |
| Case Material | Stainless Steel |
| Belt Material | Stainless Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 104.4g |
| Case Diameter (H) | Approx. 34mm |
| Case Diameter (W) | Approx. 34mm |
| Wrist Circumference (Approx. cm) | Approx. 18cm |
| Dial | Beige |
| Warranty Date | October 2025 |
| Accessories | Box, Warranty Card |
| Warranty Details | In-house 6-month warranty |
| Condition | Unused |
| Reference List Price | 947,100 yen |
| Product Description |
| The "Oyster Perpetual" is a non-date model and a direct descendant of the original Oyster. It evolved further in 2020 with the installation of the "Cal.2232" movement. The size remains unchanged from the previous model at 34mm, providing an easy-to-handle size. |
| Product Condition |
| Unused. Rehaut engraving. Random serial number. Features the popular beige dial. |
| Product # | 2000048239400013 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.