✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift対応 |
|---|
| 60-month equal installments | 10,612 JPY |
|---|---|
| 54-month equal installments | 11,712 JPY |
| 48-month equal installments | 13,087 JPY |
| 42-month equal installments | 14,855 JPY |
| 36-month equal installments | 16,500 JPY |
LadiesWatchSEIKOColor: GreenK18 Yellow GoldCondition: Rank A
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 060601158 |
|---|---|
| Type | Credor Bezel Diamond Manufacturer Complete 1E70-3200 |
| Material | Case: K18 Yellow Gold Band: Leather |
| Case Size | Approx. 18.7mm x 27.3mm |
| Case Thickness | Approx. 6.3mm |
| Wrist Circumference | Approx. 14.5-18cm |
| Band Width | Approx. 15mm |
| Dial Color | Green |
| Display Type | Analog Display |
| Movement | Quartz |
| Waterproof | Not Waterproof |
| Number of Belt Holes | 7 |
| Accessories | Credor Repair Certificate, Inner Box, Replacement Belt |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul History | 45474 |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Dents/Small scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents/Small scratches |
| Band | Slight dirt/Wrinkles |
| Crown | Small scratches |
| Clasp | Dents/Small scratches/Peeling material/ |
| Case back | Small scratches |
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of the box and accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 060601158 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.