✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| ギフト対応 |
|---|
| 分割均等 60回 | 4815円 |
|---|---|
| 分割均等 54回 | 5314円 |
| 分割均等 48回 | 5937円 |
| 分割均等 42回 | 6740円 |
| 分割均等 36回 | 7486円 |
レディース腕時計SEIKOカラー:ゴールド系K18イエローゴールドコンディションAランク
ズーム機能により、細かな商品状態を確認出来ますが、実際には目立たない程度のダメージもございます。
| 商品番号 | 070801290 |
|---|---|
| タイプ | クレドール 1271-5000 |
| 素材 | ケース:K18イエローゴールド バンド:革 |
| ケースサイズ | 約24.2mmx28.8mm |
| ケース厚み | 約4.6mm |
| 腕周り | 約13-16.5cm |
| バンド幅 | 約12mm |
| 文字盤カラー | アイボリー |
| ディスプレイタイプ | アナログ表示 |
| ムーブメント | クオーツ |
| 防水 | 非防水 |
| 付属品 | - |
| 点検 | 弊社点検済 |
| オーバーホール歴 | 2025/09/01 提携修理会社にてオーバーホール |
| 保証期間 | 3ヶ月 |
>> ランク・程度表の詳細はこちら
| ケース | 小キズ/変色 |
|---|---|
| ベゼル | 小キズ |
| バンド | 生地はがれ |
| 留め金 | 光の加減で確認できる程度の小キズ |
| 裏蓋 | 小キズ |
文字盤3-4時方向にキズ、ガラス縁内部に汚れ、針にくすみがございます。革ベルトは社外品です。
商品の詳しい状態、お箱や付属品の有無等、不明点が御座いましたら、 お気軽にお電話下さい。
お問い合わせ先はこちら(075-641-3988)
| Product # | 070801290 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.