
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| Equal installment payments 60 times | 24959 yen |
|---|---|
| Equal installment payments 54 times | 27546 yen |
| Equal installment payments 48 times | 30780 yen |
| Equal installment payments 42 times | 34938 yen |
| Equal installment payments 36 times | 38805 yen |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition AB rank
Zoom function allows detailed confirmation of the product condition, but there are also minor damages that are not noticeable in actual use.
| Product number | 060106003 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Ruby 79173NGR P model |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS x K18YG |
| Case size | Approximately 26mm x 33mm |
| Case thickness | Approximately 10.7mm |
| Wrist circumference | Approximately 15.5cm |
| Dial color | White shell |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | Japan Rolex warranty card (paper) |
| Inspection | Inspected by our company Overhaul completed 2024/03/22 |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Details of rank and condition table here
| Case | Minor scratches / small scratches |
|---|---|
| Bezel | Minor scratches |
| Band | Stretching |
| Crown | Scuffing |
| Clasp | Small scratches |
| Case back | Small scratches |
There are slight scratches on the inside of the glass at the 2 o'clock position.
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence or absence of boxes and accessories, etc., please feel free to call us.
Contact information here (075-641-3988)
| Product # | 060106003 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.