✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| 60 equal installments | 18,926 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 20,887 JPY |
| 48 equal installments | 23,339 JPY |
| 42 equal installments | 26,492 JPY |
| 36 equal installments | 29,425 JPY |
Women'sWatchROLEXColor: Gold toneStainless steelCondition: Rank AB
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product number | 080101141 |
|---|---|
| Model | Datejust 10P Diamond 79173G P serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS x K18YG Bezel: K18YG |
| Case size | Approx. 26mm x 32.9mm |
| Case thickness | Approx. 10.8mm |
| Wrist circumference | Approx. 15cm |
| Dial color | Silver CP |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Water resistance | 100M water resistance |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Overhauled by affiliated repair company on 2026/02/16 |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Dents/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents/Minor scratches |
| Band | Stretching/Minor scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Scuffs/Minor scratches |
| Case back | Scuffs/Minor scratches |
Multiple chips and minor scratches on the glass edge and surface.
If you have any questions about the detailed condition of the item, or the presence of the box and accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 080101141 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.