
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| 60-month installments | 17648 JPY |
|---|---|
| 54-month installments | 19477 JPY |
| 48-month installments | 21764 JPY |
| 42-month installments | 24704 JPY |
| 36-month installments | 27438 JPY |
Women'sWristwatchROLEXColor: Silver toneStainless steelCondition: AB Rank
Due to the zoom function, detailed product condition can be confirmed, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 980330035 |
|---|---|
| Model | Datejust 10P Diamond 79173G |
| Material | Case: Stainless steel Band: SSx18K YG Bezel: 18K YG |
| Case Size | Approx. 26mm x 32.8mm |
| Case Thickness | Approx. 10.5mm |
| Wrist Circumference | Approx. 15.5cm |
| Dial Color | Silver |
| Display Type | Analog Display |
| Movement | Automatic Winding |
| Waterproof | 100M Waterproof |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul History | Not performed by our company. |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Minor scratches/Scratches/Impact marks |
|---|---|
| Bezel | Scratches/Impact marks |
| Band | Stretching/Minor scratches |
| Crown | Minor scratches visible under certain lighting conditions |
| Case Back | Minor scratches |
There is a slight dullness in the center of the hands.
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 980330035 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.