
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift対応 |
|---|
| 60 equal installments | 35376 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 39042 JPY |
| 48 equal installments | 43626 JPY |
| 42 equal installments | 49518 JPY |
| 36 equal installments | 55000 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold toneK18 Yellow GoldCondition: AB Rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 060401332 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 69178G T-serial |
| Material | Case: K18 Yellow Gold Band: K18YG |
| Case Size | Approx. 26mm x 35.8mm |
| Case Thickness | Approx. 10.6mm |
| Wrist Circumference | Approx. 14cm |
| Weight | Approx. 72.8g |
| Dial Color | Champagne Gold |
| Display Type | Analog Display |
| Movement | Automatic Winding |
| Water Resistance | 100M Water Resistant |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul History | Overhauled by affiliated repair company on 2024/7/17 |
| Warranty Period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Dents/Minor Scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents/Minor Scratches/Scuffs |
| Band | Stretching/Dents/Minor Scratches |
| Crown | Scratches |
| Clasp | Minor Scratches |
| Case Back | Dents |
Minor scratches on the hands.
For detailed product condition, or if you have any questions about the presence of boxes or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 060401332 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.