
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift対応 |
|---|
| 60 equal installments | 17648 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 19477 JPY |
| 48 equal installments | 21764 JPY |
| 42 equal installments | 24704 JPY |
| 36 equal installments | 27438 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold systemStainless steelCondition AB rank
Due to the zoom function, detailed product condition can be confirmed, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product number | 061101110 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 69173G U-serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SSxYG |
| Case size | Approx. 26mm x 32.8mm |
| Case thickness | Approx. 10.5mm |
| Arm circumference | Approx. 15cm |
| Dial color | Black |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | International Service Guarantee |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Overhauled by affiliated repair company on 2025/02/26 |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Small scratches/impact marks |
|---|---|
| Bezel | Scratches/impact marks |
| Band | Stretching/small scratches/cloudiness |
| Crown | Small scratches |
| Clasp | Small scratches |
| Case back | Scratches/impact marks/scuffs |
Glass edge has chips at 1.2 o'clock. There is dirt on the edge of the glass window. There is cloudiness on the hands, small scratches around the center of the glass surface, and discoloration around the 1 o'clock diamond on the dial.
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of the box and accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 061101110 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.