
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| 60 equal installments | 44613 yen |
|---|---|
| 54 equal installments | 49237 yen |
| 48 equal installments | 55017 yen |
| 42 equal installments | 62448 yen |
| 36 equal installments | 69361 yen |
LadiesWristwatchROLEXColor: Gold typeK18 Yellow GoldCondition Rank A
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there may be damage that is actually inconspicuous.
| Item number | 061128004 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 69138G W series |
| Material | Case: K18 Yellow Gold Band: K18YG Bezel: Diamond |
| Case size | Approx. 26mm x 35.8mm |
| Case thickness | Approx. 10.6mm |
| Wrist circumference | Approx. 14.5cm |
| Weight | Approx. 73.8g |
| Dial color | Champagne Gold |
| Display type | Analog display |
| Movement | Self-winding |
| Water resistance | 100M water resistance |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Overhauled at a partner repair company on 2025/02/12 |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details of the Rank/Condition Chart
| Case | Small scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents |
| Band | Slight stretch |
| Crown | Scuffs |
| Clasp | Small scratches |
There are chips on the glass edge at the 1 o'clock and 6-7 o'clock directions, and small scratches on the glass surface at the 1 o'clock direction.
If you have any questions regarding the detailed condition of the product, the presence or absence of boxes or accessories, etc., please feel free to call us.
Contact information is here (075-641-3988)
| Product # | 061128004 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.