
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift support |
|---|
| 60 equal installments | 21225 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 23425 JPY |
| 48 equal installments | 26175 JPY |
| 42 equal installments | 29711 JPY |
| 36 equal installments | 33000 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Silver toneStainless steelCondition AB rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the item, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product Number | 070501085 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 179174G M-serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS Bezel: K18WG |
| Case size | Approx. 26mmx36mm |
| Case thickness | Approx. 10.6mm |
| Wrist circumference | Approx. 15cm |
| Dial color | Silver |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Water resistance | 100M water resistance |
| Accessories | Rolex card |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Dents/Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents/Minor scratches/Dings |
| Band | Scuffs/Minor scratches/Slight stretching |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Scuffs/Minor scratches |
| Dial window | Scuffs/Minor scratches |
| Case back | Minor scratches |
Multiple chips on the edge of the glass, minor scratches on the glass surface.
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 070501085 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.