✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| 60 equal installments | 23190 JPY |
|---|---|
| 54 equal installments | 25594 JPY |
| 48 equal installments | 28599 JPY |
| 42 equal installments | 32462 JPY |
| 36 equal installments | 36055 JPY |
LadiesWristwatchROLEXColor: Silver toneStainless steelCondition: Rank A
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there are some damages that are not noticeable in reality.
| Product number | 061029027 |
|---|---|
| Type | Datejust 10P Diamond 179174G Random Serial |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS Bezel: K18WG |
| Case size | Approx. 26mm x 36.2mm |
| Case thickness | Approx. 10.8mm |
| Wrist circumference | Approx. 15.5cm |
| Dial color | Silver CP |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Water resistance | 100M water resistant |
| Accessories | Rolex card |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Scratches/dents/minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Dents/minor scratches |
| Band | Minor scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Clasp | Minor scratches |
| Case back | Scratches/minor scratches |
If you have any questions about the detailed condition of the product, or the presence of a box or accessories, please feel free to call us.
Click here for inquiries (075-641-3988)
| Product # | 061029027 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.