
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| Equal installment, 60 payments | 69,376 yen |
|---|---|
| Equal installment, 54 payments | 76,567 yen |
| Equal installment, 48 payments | 85,555 yen |
| Equal installment, 42 payments | 97,111 yen |
| Equal installment, 36 payments | 107,861 yen |
Men'sWristwatchROLEXColor: Silver toneStainless steelCondition Rank A
Zoom function allows detailed confirmation of the product condition, but there are also minor damages that are not noticeable in actual inspection.
| Product number | 987218001 |
|---|---|
| Type | Cosmograph Daytona Unused Dead Stock 116520 Z series |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS |
| Case size | Approximately 40mm x 46.5mm |
| Case thickness | Approximately 12.4mm |
| Wrist circumference | Approximately 17.5cm |
| Dial color | Black |
| Display type | Chronograph |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | - |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> For details of rank and condition table
| Case | Minor scratches visible under light |
|---|---|
| Bezel | Minor scratches |
| Clasp | Minor scratches visible under light |
This product is photographed with protective tape still attached, so scratches are not visible.
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence or absence of boxes and accessories, etc., please feel free to call us.
Contact information here (075-641-3988)
| Product # | 987218001 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.