✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Product Number | 2000037233502974 |
| Brand | ROLEX (Rolex) |
| Product Name | Datejust 41 Men's Watch Jubilee Azur Blue |
| Product Name (English) | Datejust 41 |
| Model Number | 126334 |
| Material | K18WG/SS |
| Case Material | Gold/Steel |
| Strap Material | Stainless Steel |
| Movement | Automatic |
| Weight | 133.6g |
| Case Diameter (H) | Approximately 41mm |
| Case Diameter (W) | Approximately 41mm |
| Wrist Circumference (approx. cm) | Approximately 19.5cm |
| Dial | Azur Blue |
| Guarantee Date | October 2023 |
| Accessories | Guarantee Certificate |
| Guarantee Details | 3-Month In-House Guarantee |
| Maintenance | Serviced and Polished |
| Condition | SA Rank |
| Reference List Price | 1,764,400 Yen |
| Product Description |
| A representative dress watch of Rolex. Equipped with the newly developed chronergy escapement, which has obtained 14 new patents, and powered by the in-house developed caliber 3235 that ensures a long 70-hour power reserve. |
| Product Condition |
| Excellent condition. Roulette engraving. Random serial number. |
| Product # | 2000037233502974 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.