
✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift support |
|---|
| Equal installments 60 times | 3537 yen |
|---|---|
| Equal installments 54 times | 3904 yen |
| Equal installments 48 times | 4362 yen |
| Equal installments 42 times | 4951 yen |
| Equal installments 36 times | 5500 yen |
LadiesWristwatchTAG HEUERColor: Silver toneStainless steelCondition A rank
The zoom function allows you to check the detailed condition of the product, but there is damage that is not noticeable in reality.
| Product number | 070106004 |
|---|---|
| Type | Aquaracer Professional 200 Unused WBP1415.BA0622 |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS |
| Case size | Approx. 30mm x 36.5mm |
| Case thickness | Approx. 10.7mm |
| Arm circumference | Approx. 16.5cm |
| Dial color | Blue |
| Display type | Analog display |
| Movement | Quartz |
| Water resistance | 100M water resistance |
| Accessories | TAG Heuer warranty card/box |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Click here for details on rank/condition table
| Case | Minor scratches |
|---|---|
| Bezel | Minor scratches |
| Crown | Minor scratches |
| Case back | Minor scratches |
Some parts are photographed with protective seals attached. Although it is an unused item, there are minor scratches in a few places.
| Product # | 070106004 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.