✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| 商品番号 | 2000132233500654 |
| ブランド | SEIKO (セイコー) |
| 商品名 | グランドセイコー メカニカル 37.3mm エレガンスコレクション |
| 商品名(英) | Grand Seiko Mechanical |
| 型 番 | SBGW305/9S64-00Z0 |
| 素 材 | SS |
| ケース素材 | ステンレス |
| ベルト素材 | ステンレス |
| ムーブメント | 手巻 |
| 重 量 | 109.4g |
| ケース径(H) | 約37.3mm |
| ケース径(W) | 約37.3mm |
| 腕周(約cm) | 約20cm |
| 文字盤 | シルバー |
| 保証書日付 | 2024年08月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 781,000円 |
| 商品説明 |
| 小ぶりなサイズとボックス型のサファイアガラスが上品さを引き立てるクラシックスタイルのモデルです。ザラツ研磨を施したケースは、光を受けて美しく輝きます。シースルーバック仕様の裏ぶたからは、機械式ムーブメントが精緻な時を紡ぐ動きを目で見て楽しむことができます。 しっとりと腕に馴染む多列型のブレスレットは、丁寧で丹念な作り込みが際立つ逸品です。SBGW305/9S64-00Z0。 |
| 商品状態 |
| 極美品。裏スケルトン。 |
| Product # | 2000132233500654 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.