| 商品番号 | 2000001233100044 |
| ブランド | ROLEX (ロレックス) |
| 商品名 | スカイドゥエラー ウォッチ |
| 商品名(英) | Sky Dweller |
| 型 番 | 336238 |
| 素 材 | K18YG/ラバー |
| ケース素材 | イエローゴールド |
| ベルト素材 | ラバー |
| ムーブメント | 自動巻 |
| 重 量 | 203.0g |
| ケース径(H) | 約42mm |
| ケース径(W) | 約42mm |
| 腕周(約cm) | 約20cm |
| 文字盤 | ブラック |
| 保証書日付 | 2024年07月 |
| 付属品 | 箱 保証書 |
| 保証内容 | 自社3ヶ月保証 |
| メンテナンス | 仕上げ済 |
| 程 度 | SAランク |
| 参考定価 | 7,268,800円 |
| 商品説明 |
| ロレックス初のアニュアルカレンダー機能を搭載したケース径42mmの大型ドレスウォッチです。各アワーインデックスの外側の窓にポインター式で月を表示している、ロレックスの中でも複雑な機構を備えてます。オイスターフレックス ブレスレットは、超弾性メタルブレードをブラック エラストマーでコーティングしたもの。ラバーベルトの耐水性やスポーティーさを纏いながらも、メタルブレスレットに匹敵する強靭性、耐久性を誇ります。 |
| 商品状態 |
| 極美品。ルーレット刻印。ランダム番。K18YG製バックル。 |
| Product # | 2000001233100044 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.