✈️ Free Standard Shipping Worldwide✈️
| Gift wrapping available |
|---|
| Equal installment payments, 60 times | ¥10,612 |
|---|---|
| Equal installment payments, 54 times | ¥11,712 |
| Equal installment payments, 48 times | ¥13,087 |
| Equal installment payments, 42 times | ¥14,855 |
| Equal installment payments, 36 times | ¥16,500 |
LadiesWristwatchROLEXColor: Silver toneStainless steelCondition Rank A
Due to zoom function, you can check detailed product condition, but there are also minor damages that are not noticeable in actual use.
| Product number | 061101039 |
|---|---|
| Type | Oyster Perpetual 26 176200 M model |
| Material | Case: Stainless steel Band: SS |
| Case size | Approximately 26mm x 36mm |
| Case thickness | Approximately 10.4mm |
| Wrist circumference | Approximately 15cm |
| Dial color | Silver |
| Display type | Analog display |
| Movement | Automatic winding |
| Waterproof | 100M waterproof |
| Accessories | Rolex card |
| Inspection | Inspected by our company |
| Overhaul history | Not performed by our company. |
| Warranty period | 3 months |
>> Details of rank and condition table here
| Case | Minor scratches / small scratches / scuffs |
|---|---|
| Bezel | Small scratches |
| Band | Small scratches |
| Crown | Small scratches |
| Clasp | Small scratches |
| Back cover | Scuffs / small scratches |
There is a chip on the glass edge at 12 o'clock position.
If you have any questions about the detailed condition of the product, the presence or absence of a box or accessories, etc., please feel free to call us.
Contact information here (075-641-3988)
| Product # | 061101039 |
|---|
Buy from hundreds of secondhand luxury shops in Japan using one site. No matter what seller you buy from on ZenLuxe, we will authenticate any supported item before shipping it to you. ZenLuxe connects luxury enthusiasts worldwide to Japan’s premier pre-loved market, offering unparalleled selection, convenience and authenticity guarantee on all items.
Free shipping with Japan Post for all items on ZenLuxe. Need it faster? Courier shipping is available as an additional charge option.
Buy with confidence knowing ZenLuxe offers 30 days return and refund. Items supported by Entrupy are verified for free and receive a Certificate of Authenticity before shipping. Authenticity is also backed by a 100% refund if any item is found to be non-authentic.